14 Zář

Body programu na jednání zastupitelstva obce dne 23. 9. 2015

Na základě žádosti obyvatel obce Jablůnka, podává nezávislý spolek Jablůnka ŽIJE!, prostřednictvím svých zastupitelů, následující body k veřejnému projednání:

 1. Jak postoupilo řešení chodníku „u Machalů“?
 2. Bude rekonstrukce smuteční síně?
 3. Co bude dál se Sokolovnou? Jaká je vize do budoucna (financování, oprava)? L. Martinková
 4. Problémy v Dolní Kolonii = představení preventisty p. Ščuky, kdo ho platí, jaké má kompetence, jak si on představuje svoji práci!?
 5. Kolik by stála kamera pro snímání Dolní Kolonie?
 6. Požadujeme zveřejňování zápisů ze ZO na stránkách obecního úřadu.
 7. Úprava vyhlášky o podomním prodej.
 8. Vyhláška o konzumaci alkoholu na veřejných prostranstvích.
 9. Podrobné informace k obsahu a způsobu financování „Informací obecního úřadu“ + zdůvodnění extrémně krátké doby pro dodání příspěvků

Zastupitelé za JŽ:
Petr Brinček, Luděk Drlík, Martin Tomešek a Hanka Zálešáková

2 thoughts on “Body programu na jednání zastupitelstva obce dne 23. 9. 2015

 1. Bohužel nemám moc času sledovat dění v Jablůnce, ale jak je možné, že v Jablůnce je ubytovna s Romy a nepřizpůsobivými obyvateli. Jak je možné, že vedení obce proti tomu nebojuje např. neplatit příspěvek na bydlení nebo odkupem této ubytovny jak to dělají v jiných městech a obcích. Má představa, že moje děti jsou společně s nimi ve školce nebo ve škole je šokující. Mě nevadí Romové „rodáci“, ale ti z ubytovny jsou, jak rakovina budou jen přibývat. Vždy jsem si myslel´, že Jablůnka je dobré místo pro život, ale to co se tady děje teď je hrozné asi bude lepší poohlídnout se po jiné lokalitě. Jak jde vidět i Vaše (JŽ) snaha něco změnit naráží na lobbying jiných lidí.

 2. Na tomto komentáři je znát absolutní neinformovanost autora. Pro Romy není v Jablůnce žádná ubytovna, jedná se zde o bytový dům sokromého subjektu který nemá status ubytovny. Co se týká dětí, je pro mne spíš zarážející tento názor autora který neví kdo v tomto domě bydlí, kolik lidí je v této komunitě nepřizpůsobivých a možná mi vysvětlí kde se tyto děti mají vzdělávat. Situace v tomto bytovém domě se po návštěvách terénního zlepšila. Pokud tyto děti chodí do školy, jsou čisté a nekonfliktní, potom je určitě lepší mít tyto děti ve škole a něco je naučit , než mít tyto děti na ulici. Co se týká odkupu této nemovitosti: je tam vysoká cena a těžko najde obec v rozpočtu finanční prostředky na její odkup a co s obyvateli této nemovitosti kteří mají v obci trvalé bydliště. Pokud máte nějaké řešení tak klidně porad´te, zatím je obec v tomto případě v bludném kruhu. Jsem ochotný toto vysvětlit nejen vám, ale i ostatním kteří o to mají zájem.
  Petr Kochwasser, člen Zastupitelstva ZK
  člen Komise pro RZK pro integraci sociálně vyloučených
  člen Výboru pro životní prostředí, zemědělství, územní plánování a a rozvoj venkova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.