14 Zář

Drakiáda 28.9.2014

K podzimu neodmyslitelně patří i pouštění draků. V neděli 28.9.2014 si to můžeme reálně vyzkoušet. Sejdeme se po obědě za školou a společně se pokusíme vyrobit právě toho nejlepšího a nejpěknějšího draka. Poté se vydáme společně se všema co si draka již přinesou na louku za školou, kde vyzkoušíme, jak nám to létá.

TERMÍN: 28.9.2014 – neděle
ČAS: od 13:00 – výroba draků a od 15:00 společné létání

K výrobě draka bude zajištěn základní materiál. Pokud máte nějaké vlastní nápady, musíte si materiál přinést. Bude možnost zalétat si i opravdu s velkýma „drakama“.

SOUTĚŽ: o nejpěknějšího vlastnoručně vyrobeného draka + další ocenění

V případě špatného počasí se bohužel akce ruší. V dešti se pouštějí draci opravdu blbě 🙂

Drakiadaplakát – drakiáda


jak vyrobit jednoduchého draka


specialitky

9 thoughts on “Drakiáda 28.9.2014

 1. A včil už je tu pátek a máme sa připraviť na púšťání drakú. To není vúbec zlá myšlénka, aj ten termín sa mně pozdává. Enem s tú výrobú sa mosíte mýliť, protože takového draka už mosím vyrobiť den před tým, aby byl zaležaný a mohl sa vypúšťat. Nekeří asi už búdú vypúšťať v sobotu. To bude nejvíc tých, co symatizujú s tyma svobodnýma. To bude po tej páteční hodovačce na hřišti. V sobotu majú sociální demokrati a jejich příznivci aldamáš zasej na výletišti, tož ti budú naisto a v převážnej míře vypúšťat v nedělu. Nekerým sa to možná protáhne až do pondělka, ale to bych moc nedoporučovál, lebo to už je den pracovní a to by potem mohlo mněť následky aj v práci. Tož negdy sa aj zhodnem u tych předvolebních akcijí.

 2. …Vy, abyste do něčeho nerypkal…

  Tož, já v tom vypúšťání draků v nedělu problém nevidím…

  My, co máme prac. týden středa – neděla; máme akorát pondělí – úterý volno… možem spočnút.

  A mimochodem: pěkně si užijme nedělního státního svátku – 28. září – sv. Václav…

  V lásce Boží! MT

 3. Tož eště jednúc. Pěkná akcija sa vám podařila na teho svatého Václava. Děcka usmíté, organizátoři s nima. Takej sem si myslel, že dám neco veselého do placu, aby sa nemlela enem ta politika. Bratr farář mně vysvětlil, spolu se strýcem ředitelem Drlíkem, že sem tak vlastně vyjádřil nepovolenú politickú podporu starostovi. Starosta byl podepsaný pod většinú tych článkú. Tož sem oči vyvalil. Šak je to zpravodaj obecního úřada a gdo iný než starosta a zastupitelé sú za to odpovědní, co tam do včilška dělali? Článek sem mu tam vnutil, abych nečím přispjél. Gdyby mu to mnělo sebrat nejaký hlas, to by mňa moc mrzélo.
  Ale gdyž sa dívám na ty usměvavé pořadatele, učitele aj děcka v tých pěkných tričkách „Jablůnkažije“? Není to přímá politická podpora a eště v prostorách školy, kerá nemá mjeť ze zákona nic společného s politikú? Tož včil z teho mám velké dilema. Ale to mně určitě vy mudrci vysvětlíte, aby to aj strýc pochopil.

  • Jablůnka ŽIJE! je spolek, jehož někteří členové kandidují do zastupitelstva, ne politická strana. Momentálně jsme schválili na 1. valné hromadě stanovy, uskutečnili zápis z této schůze a vše pošleme ke schválení na příslušné úřady (Ministerstvo spravedlnosti). Přiznávám, že jsem teď z pracovních důvodů lehce vypadl z tempa a stránky jsem neaktualizoval. Stanovy zde co nevidět nahraju.
   Nicméně i proto zpomínaný strýc Drlíků a farář kandidujů s nama, protože nechců byť spojovaní s politikú. Mluviť za ně ale nebudu.

   • Mám „antikonfliktní“ návrh: příště budeme s dětmi draky vyrábět třeba na vlakovém nádraží, nebo v nějakém jiném nepolitickém vákuu, aby to strážcom zákona, co s tým majú velké dilema či co, nevadilo…
    Za usměvavé pořadatele
    Luděk Drlík

    • Na tem nádražú by to bylo životu nebezpečné pro děcka a j ty pořadatele. To bych strýcovi Drlíkovém moc nedoporučovál. V troleji sa nacházá 3000 V stejnosměrných a to by při polechtání nedopadlo moc múdro. Nepolitické vákuum sa v Jablůnce bude těžko hledať, gdyž ste tu dědinu popluli a pošpárali do šeckých strán. No a na strážení zákonú máte ve svojich řadách četníka povolaného, tož ten by sa k temu měl vyjádřiť, aby sa předešlo zbytečným prúserom

   • To su rád ogare, žes mně to pjekně vysvjétlil. Už sem sa bál, že sa děje neco nepřístojného. Ale jak to ani není politická strana, tak mňa to uklidnílo. A gdyž ani ten strýc Drlíkú a pan farář nechcú byť spojovaní s politikú, tož to sa mně úplně ulevilo. To aspoň nekeré institucije zostanú bez politiky, keré by si to zaslúžily. Ale včil nevím, proč teda kandidujete šeci do komunální politiky? Že by to bylo, jak v tej chytrej horákyni? Ani nahá, ani oblečená, ani na vozi, ani za vozem… ? Vy ale budete pořádní fištróni. Máte ale pod čepicú, anem co je pravda.

 4. Vcil mna tak napada, ze bysme mohli priste pod hlavicku teho naseho spolka usporadat sutez o nejvetsiho rypaka dediny…. Ja do teho klidno pujdu a vubec mne nevadi, ze mozu byt v najlepsim druhy…. 😀

 5. To su rád, že aj ogar Bartoňú našel zmysl pro humor. To je pozitívné. A gdyž sem sa tady dozvěděl, že nejste ani ta politická strana, tak to už ostávám naprosto klidný. Enem s vama to mává vjacej než by sa dalo čakať. Strýcovi Matúškovi to stačí tak pjekno vysvětliť a je to. Gdyž je to enem pro ty politické strany, tak je to včil úplno jasné. A enem sa chcu zeptať:
  Jak budete v tem zastupitelstvu, tak ty zákazy na tych cestách budú takej platiť enem pro nekoho?
  A ty zveřejnované zmluvy, to sa myslím vás nebude týkať, gdyž nejste ti politici.
  A to transparentní hospodáření takej pro vás nebude, šak už teď je to tady celkem zakalené na tem vašem účtě.
  A to řádné splácání tych závazkú by mohlo byť takej enem pro tych hlúpjejších.
  Tož nemáte tam eště jedno to tričko velikosti XXL pro strýca Matúška?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.