10 Čvn

Informace o 20. zasedání Zastupitelstva obce Jablůnka

Toto zasedání se uskutečnilo 25. 5. 2016 jako obvykle v zasedací místnosti na OÚ Jablůnka, ale v nezvyklou hodinu – ve 20:00 hod.

Tomuto zasedání předcházelo od 18 hodin v prženském sálu kulturního domu setkání zastupitelstev obcí Bystřička, Jablůnka, Jarcová, Mikulůvka, Oznice a Pržno.

Na pořadu jednání byl odkup areálu bývalého Domova důchodců Podlesí.

Jednalo se o to, že tento areál nabízí Zlínský kraj k prodeji. Protože podle iniciátorů setkání hrozí nebezpeční, že areál odkoupí firma, která by zde mohla provozovat ubytovnu pro sociálně slabé a nepřizpůsobivé občany, projednávali jsme návrh areál odkoupit jako svazek sdružených obcí a následně prodat podnikateli, který by zde uskutečnil svůj podnikatelský záměr zbudovat předváděcí centrum své firmy a také tzv. startovací malometrážní byty v počtu asi 150. K tomu účelu byl zastupitelům předložen návrh smlouvy o prodeji areálu mezi svazkem obcí a soukromým podnikatelem. Po předání základních informací se rozvinula přes hodinu trvající diskuze, ve které kromě projednávané problematiky zazněla směrem ke všem zúčastněným zastupitelstvům také výzva řešit společně dlouhotrvající problém– jedná se o přetíženou komunikací I/57, kdy denně projede přes Jablůnku, Bystřičku, Brňov a kolem Jarcové přes 17 tisíc automobilů.  Pokračování výstavby této komunikace od ratibořského rozcestí směrem k Valašskému Meziříčí, které by zmiňovaným obcím významně ulehčilo život, se neustále oddaluje. I když by naše obce asi nebyly v takovýchto jednáních silným partnerem, svůj hlas bychom měli nechat slyšet. Poté jsme se odebrali na obecní úřad k hlasování o tom, zda se Jablůnka bude podílet na odkupu a následném prodeji areálu bývalého Domova důchodců.

Výsledkem diskuze v našem zastupitelstvu bylo odmítnutí účasti na této transakci.

Jako hlavní důvody bylo uváděno, že se nejedná až tak jednoznačně o veřejný zájem, že nejsou dostatečné garance o dalším osudu areálu, že smlouva nebyla dobře připravena a že je zde riziko z prodeje pod cenou ve prospěch soukromého subjektu. A tak jsme byli svědky toho, že jablůnecké zastupitelstvo hlasovalo po čtvrthodinové diskuzi jednohlasně o tom, že se obec Jablůnka nebude s okolními obcemi na odkupu a následném prodeji areálu DD v Podlesí podílet.

Zastupitelé za JŽ!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.