20 Úno

Jablůnka čte dětem – březen

První březnovou středu 4. 3. v 16 hodin přijde našim dětem číst akademická malířka paní Karla Palátová z Pržna. K předčítání si zvolila příběhy z knížky Daniely Fischerové Duhové pohádky. K tomuto čtení jí pomohou vyrobit jednoduché rekvizity uživatelé Domova se zvláštním režimem Pržno.

A co by to bylo za setkání s malířkou, kde se nemaluje! Na závěr březnového setkání v knihovně si tedy děti mohou pod vedením Karly Palátové namalovat některé symboly z přečtených příběhů a jimi pak knihovnu vyzdobíme.

Ještě přikládáme vzkaz autorky knihy, protože přesně vystihuje naši filozofii a náš záměr!

„Maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, strejdové a tety, Vy všichni, kdo budete tyhle pohádky (nebo jakékoli jiné) dětem číst, Vy, kteří ještě vůbec předčítáte dětem, děkuju vám, že to děláte. Že nevěříte, že vám děti vychová televize, nějaká instituce nebo prázdný byt. Představuju si to báječné ležení v postýlce, kdy den končí, už se nic nemusí a někdo si pro děti udělal čas. Čte jim a vypráví, hlas pro ně vyčaruje jiné, tajné světy, kde se dějí kouzla a všechno vždycky dobře dopadne… Nikdy později se to už nedožene a ty děti Vám to jednou vrátí!“

Vaše Daniela Fischerová

JablCteDetem_3-Jablůnka čte dětem – plakát

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.