16 Čvc

Jablůnka ŽIJE!

Milí spoluobčané,

před nadcházejícími volbami do zastupitelstva obce vyvstala myšlenka oslovit schopné jablůnecké občany ke kandidatuře do komunálních voleb. Jedná se o lidi, kteří pro naši obec něco dělají nebo udělali, znají potřeby obyvatel a jsou ochotni se aktivně podílet na dění ve své obci.

Cílem sdružení nezávislých kandidátů je reagovat na současné potřeby a zájmy obyvatel obce. Možností, jak tyto cíle realizovat bez politické příslušnosti, je kandidovat do obecního zastupitelstva jako sdružení nezávislých kandidátů.
Naše sdružení nese název Jablůnka žije! Chceme, aby Jablůnka byla živou a aktivní obcí nabízející podmínky ke kvalitnímu životu všem občanům, od dětí po seniory.

Záměry sdružení nezávislých kandidátů jsou rozčleněny do několika oblastí: komunikace s informovanost, sportovní, kulturní a společenský život v obci, veřejný pořádek, ekonomika a ekologie. Bližší informace najdete v našem volebním programu.

První předvolební akcí sdružení bude akce určená (nejen) pro rodiny, která se uskuteční v samotném závěru prázdnin – v sobotu 30. 8. 2014 na Rybníčku v Cigánově. O této akci budete informováni formou plakátků a na webových stránkách www.jablunkazije.cz.

Těšíme se na Vaši účast na této akci a podporu našeho sdružení při volbách!

One thought on “Jablůnka ŽIJE!

 1. K temu programu
  Tož to mně cosivá utéklo.
  Tady su šeci, co už hodně pro dědinu udělali. Asi to ostatní obyvatelstvo mosijá byť pořádní balvani, jak pravíval učitel Dančák, že o tem doposaváď věďá poměrně málo. „A jak donutiˇvola, který nemá žízeň, aby sa napil.“ Dodával eště. Dyť ten volební program není vůbec špatný, ale že s tým ěště nikdo jiný nevyrukoval, to je aj pro mňa záhada.
  Do včilšku mňa nenapadlo, že hospodaření obce je neprůhledné a dlúhodobá koncepce chybí. A nesplácajů sa řádně závazky a chybijá kontrolní mechanismy. Tož to sa tak nemože nechať ludé. To tam na tej obci mosijá byť pěkní pazúři, enem co je pravda? Ale to mně hlava nebere, gdyž nic nefunguje, jak by sa dle tehoto volebního programu mělo navazovať na dosavadní dlúhodobé koncepce obce. To by sa mělo eště přehodnotiť.
  Ale s tým DÁLNIČNÍM OBCHVATEM musím beza zbytku súhlasiť.. V obecních kompetencijách sa dá s dálniců udělať moc. Ale když sa nad tým zasej zamyslím…? Kkilometr takovej dálnice stojí 300-600 miliónů? To je na každého vesničana něco kolem 250 tisíc. Vyberme to z tých strožochů a dajme to na dobrů věc.
  V SÚČINNOSTI S POLICIJÚ VYMÁHAŤ DODRŽOVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČENÍ, to už tady gdysi bylo. Ten spolek sa jmenovál Pomocná stráž VB. Myšlenka to možná nebyla špatná, ale většinů sa tam hlásili největší barani v dědině. V hospodě sa jim přezdívalo Bratrstvo kočičí pracky a většinů donášali na súsedy, gdyž něco negdo pronésl v hospodě na režim. Tož s tým bodem bych byl radši opatrný.
  Co ale sa mně vůbec nelúbí, je to OMEZENÍ PITÍ ALKOHOLU NA VEŘEJNOSTI. To jako, že budeme piť enem po sklepoch zalezlí a v hospodách sa budeme napájať moštem? Aby zme vypadali, jak sa praví IN? A trnky sa páliť nebudů? Ale to je potem v rozporu s týma tradicijama. To by dobře neskončilo. Tak jak je to v tej písničce: „Někeří chcú dělať ´z trnek povidla, ale takové tu kopeme do řiti….“
  Strýc Matúšek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.