16 Pro

Jak probíhal Vánoční jarmark 2014

V pátek 12.12.2014 se na výletišti za bývalým OÚ uskutečnil první Vánoční jarmark. Nultý ročník byl zároveň zkušebním, jelikož akce v podobném měřítku a v zimě zatím v Jablůnce nikdy neproběhla. Zajímavá byla tato akce hlavně tím, že se na ni podílely prodejem svých výrobků a zboží skoro všechny jablůnecké složky – škola, školka, Svaz žen, Spartak, klub Jabloňka, … a mnoho dalších. Finančně vypomohla této akci obec Jablůnka příspěvkem 10tis. Kč, za které se nakoupilo osvětlení, půjčily stánky, apod.

Příjemným zpestřením bylo vystoupení dětí a F. Segrada.

Akce se samozřejmě potýkala i s problémy, jako jsou krádež stromku, vítr nebo náročné skládání/rozkládání stánků (neplánované). Vše se podařilo operativně vyřešit a stánky už v sobotu stály zpět za domem kultury na Vsetíně.

Budeme rádi, když nám napíšete do komentářů pár řádku k jarmarku: co vylepšit, co přidat, co ubrat, … některých much jsme si vědomí, ale rozhodně budeme rádi za podněty. Další rok akce určitě proběhne znovu, jelikož takový zájem jsme sami nečekali a velmi nás potěšil. Už teď se v hlavách rodí nápady na další program, který ještě více přispěje k atraktivnosti našeho jarmarku.

Děkujeme všem co přiložili ruku k dílu. Zejména ve čtvrtek byl problém lidi k přípravám sehnat.

Pokud máte nějaké fotky nebo videa, budeme rádi za jejich poslání. Doplníme do fotogalerie.

fotky R. TOMEŠKOVÁ

2 thoughts on “Jak probíhal Vánoční jarmark 2014

  1. Velice pjekná akcija, sa vašim nezdolným úsilím podařila. Dať dohromady tolik spolkú, to už v Jablůnce dlúho nebylo. Moc sem temu nevjeřil, ale podařilo sa a bylo to fakt velice pjekné. Eště nevím, kolik to stálo, ale podľa tých předběžných zpráv, co sa všeligde napsaly, za málo peňazí sa předvédlo vjacej muzigy. Byla to vaša myšlénka a byla moc dobrá. Palce si zaslúžíte navrch šecky čtyři.
    Určitě je to mnohem lepší než vymýšlať všelijaké kraviny a schovávať sa za právnické kanceláře nebo nejaké občany tejto dědiny a ždárať do obecního úřadu, gdyž tam sami sedíte a eště sa při tem tvářiť, jak ten svatý Jan Nepomucký, co stojí za Pržnem u Bečvy.
    Tož třeba sa to začne, s příchodem vánoc, pomalu mjéniť . Bude přibývať tých pjekných akcijí, o kerých sa všade mluvilo.

  2. Dobrý den, bylo to moc hezké, podobně jako když se sešli rodiče a děti ze školy na adventním vystoupení a jarmarku 22.12. 2005 – viz. stránky zš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.