11 Bře

Nové stránky obce Jablůnka

Obec Jablůnka na doméně www.jablunka.cz spustila novou podobu webových stránek. Po stránce přehlednosti a obsahu se jedná určitě o velký přínos občanům. Občané zde najdou důležité kontakty a informace nejen ze správy obce, ale nechybí např. rubrika kam za kulturou nebo kam za sportem. Zajímavým prvkem nového webu je hlasové předčítání psaného textu, což jistě ocení zejména lidé se slabším zrakem.

Novým a velmi ceněným obsahem webu je kalendář akcí v obci. Ten najdete v pravém sloupci, v dolní části stránky. Po najetí kurzorem myši nad datum se vám zobrazí uskutečněné, aktuální a plánované akce. Kalendář akcí vznikal za přispění všech spolků v Jablůnce, jejihž zástupci se scházejí pravidelně na sportovně-kulturní komisi. V kalendáři ještě chybí pár akcí, které se ale určitě do elektronického kalendáře podaří zahrnout v nejbližší době.

Jako na zastupitele se na nás obrací občané s dotazem, že na novém webu chybí diskuse pod článkem. Diskuse dle rozhodnutí vedení obce na stránkách nebude pro její malé využití v minulých letech a občané můžou využít zjednodušeného formuláře na dotazy nebo klasického emailu. Z mého pohledu je škoda, že diskuse na stránkách není, protože je to nejjednodušší forma vyjádření názoru a dělá web „živým“. Např. město Vsetín, které bylo několikrát oceněno za nejlepší web, moderovanou diskusi má.

Správcem webu je Otakar Rott, kterému můžete posílat případné příspěvky, stejně tak jako na oficiální email obce. Kontakt: Rott Otakar, tel.:777 257 448, otasr@centrum.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.