5 Říj

První lavičky rozmístěny

Dnes jsme po Jablůnce rozvezli 4 lavičky, které jsme umístili podle tipů, které chodily na náš email, když jsme záměr s lavičkami zveřejnili. Doufejme, že lavičky vydrží nějakou dobu funkční a poslouží jako odpočinkové místo co nejvíce lidem. Tímto vás také žádáme, kdyby jste viděli, že lavička není příliš využívána nebo je umístěna na nevhodném místě, dejte nám o tom vědět. Lavičku přemístíme.

Děkujeme OÚ Jablůnka za to, že k výrobě laviček věnovali dřevo, panu Kotrlovi, který zdarma kmeny rozpůlil ve své dřevovýrobě a dětem s rodičema z Jablůnky za odkornění, nátěr a smontování.

1. lavička u hřbitova

Každý kdo půjde zapálit svíčku, může si odpočinout v klidné lokalitě ve stínu vzrostlých stromů. Tato část se seče křovinořezem, proto doufejme nebude lavička překážkou.

lavicky_00lavička u hřbitova

lavicky_01lavička u hřbitova

lavicky_02lavička u hřbitova

2. lavička při cestě na paseky

Cesta využívaná zejména k procházkám do hospody „Na pasekách“ vede pořád do kopce. Doufejme, že lavička přijde vhod všem starším lidem, případně maminkám s kočárkem. Zimní údržbě lavička vadit nebude, protože ji na zimu schováme.

Lavicky_04lavička cestou na jablůnecké paseky

Lavicky_03z lavičky je vidět na část Jablůnky, na Křížový, …

3. lavička v Kolonii na zastávce

Dříve zde bývala plechová zastávka, nyní zde není nic. Kolonka má lavičku u každé bytovky, ale přesto jsme dostali tip i na toto místo. Pokud bude lavička nevyužívaná, případně myslíte, že by jinde v kolonce posloužila lépe, dejte nám vědět.

Lavicky_05lavička v Kolonce

4. lavička na Kobyle

Dlouho zde lavička byla a lidé ji hodně využívali. Je odsud krásný výhled na Jablůnku. Zub času ji ale ohlodal tak, že v současnosti prakticky přirozeně „zmizela“. Nová lavička na původním místě poslouží dalším výletníkům.

Lavicky_06lavička na Kobyleodkaz na mapu

IMG-20141005-00021lavička na Kobyle

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.