17 Srp

S nordic walking holí, vydej se do okolí

Ve článku MAS – víte co to je? jsme zmínili společný projekt MAS Podhostýnska a MAS Střední VsetínskoS nordic walking holí, vydej se do okolí. Jedna z tras tohoto projektu prochází i obcí Jablůnka a před jablůneckým OÚ najdete mapu s popisem. Každý kdo touží po zdravém pohybu tak může vyrazit s nordic walking holemi na výlet do přírody.

Nordic walking

Nordic walking je dynamická chůze se speciálními sportovními holemi. Nordic walking je možné provozovat celý rok, kdekoliv a ve všech věkových a výkonnostních skupinách, protože jeho sportovní úroveň lze velice lehce přizpůsobit vlastní sportovní zdatnosti. Potřeba jsou jen hole a optimální obuv a ošacení pro delší, intenzivní chůzi.
Hole pro nordic walking neslouží jako opora při chůzi, ale jako nástroj pro trénink horní poloviny těla, která u běžné chůze zůstává nečinná. Zapojení horních končetin tak příznivě působí na kardiovaskulární systém.
Díky přirozenosti chůze se cítíte dlouhé hodiny dobře, přesto spotřeba energie je velmi vysoká. Tepová frekvence nepřesahuje vysoké hodnoty jako u běhu. Nordic walking je tak vhodný nejen ke zlepšení fyzické kondice, ale i k redukci nadváhy nebo k prevencí srdečních onemocnění.

Do projektu bylo zapojeno celkem 17 obcí. Před jejich OÚ byly nainstalovány informační panely a v jejich katastru vytýčeny NW (nordic walking) okruhy. Jednou za rok pořádají spolupracující MAS – Nordic walking maraton.

Na NW maratonu si můžete si vyzkoušet správnou techniku severské chůze „s i bez“ dohledu zkušených lektorů, dozvíte se něco o svém zdraví, díky speciálním stanovištím, kde vám odborně změří hodnoty cholesterolu, krevního tlaku, glykemie, atd. Na své si díky nabídce přijdou také milovníci masáží a wellnes procedur. Pro rodiny s dětmi, zejména pro ty nejmenší, je připraven zábavný program.

Nordic walking maraton – 20.9.2014

nordic walking maratonpozvánka na NW maraton

Jednotlivé trasy pro Nordic walking si můžete prohlédnout přímo na stránkách – s nordic walking holí, vydej se do okolí

JablunkaNWNordik walking okruh okolo Jablůnky – klikni pro zvětšení

Informace o trasách nordic walking v okolí budou určitě i zajímavým tipem pro vaše návštěvníky v případě, že podnikáte v cestovním ruchu (restaurace, ubytování, apod.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.