3 Lis

Ustavující zastupitelstvo 2014

Starosta – Čeněk Hajný – uvolněný
Místostarosta – Zdeněk Mrlina – neuvolněný

uvolněný/neuvolněný – Uvolněným zastupitelem se rozumí osoba, která vykonává volenou funkci na „plný úvazek“ a tedy za tomu odpovídající odměnu. Uvolněný zastupitel je dlouhodobě uvolněn z pracovního poměru a fakticky se stává po dobu výkonu své funkce „jakoby“ zaměstnancem obce.

Finanční výbor
Hana Zálešáková – předsedkyně
Věra Martínková a Martin Tomešek – členové výboru

Kontrolní výbor
Pavel Michl – předseda
Luděk Drlík a Petr Kochwasser – členové výboru

Stavební komise
Jan Kovář – předseda
Vratislav Rachůnek a Petr Brinček – členové výboru

Sportovně-kulturní komise
Luděk Drlík – předseda
Zdenek Mrlina, Vratislav Rachůnek, Věra Martínková a Petr Brinček – členové výboru

Zastupitelstvo dále schválilo odměnu 1420 Kč pro zastupitele a členy jednotlivých komisí a 1660 Kč pro zastupitele a předsedy komisí (výborů)
O platu místostarosty se bude jednat na dalším zastupitelstvu, jelikož nebyly k dispozici podklady.

Celé usnesení si můžete přečíst na stránkách obce Jablůnka – Ustavující zastupitelstvo 2014

Dále bez komentáře…

29 thoughts on “Ustavující zastupitelstvo 2014

 1. Zastupitelstvo bylo zvoleno, ODS je v Jablůnce jako už málokde jinde na čele a já doufám, že tímto končí dlouhodobá národně-osvětová přednáška strýca Matúška na téma „Hlavně nic neměnit“.

 2. Tož to ťa mosím zklamať ogare Lukášú, ale eště tady neco nadřístám. Nigde sem nepsal „nic neměnit“, ale „neměniť co funguje a je vyzkúšané.“ To není z mojí lebaně, ale říkal to kerýsi múdrý strýc, kerý takové myšlenky umjél zformulovať podstatno lepší. Na dědině sa na tu stranickú příslušnosť moc nehraje, ani v týchto volbách o to nešlo. V minulých zastupitelstvoch byl jeden z nejpracovitějších zastupitelú zesnulý pan Ospalík a nikeho nenapadlo mu vyčítať, že je komunista. Aj včil bude dúležité, jak sa týto zastupitelé postavijá k práci, keré bude pro každého hafo. Dovčilška sa enem mudrovalo a včil sa bude moseť neco vykázať aj nejakýma hmatatelnýma výsledkama, aby z teho měl slušný pocit aj ten občan, na kerého všeci ti kandidáti upřímno mysléli při volbách.
  Na ustavujúcím zasedáňú, zme si poslechli moc pjeknú přednášku bratra Mgr. Bc.farářa DiS et DiS o demokraciji. Sice opomenúl, že v temto případě sa jedná o demokraciju parlamentnú, ale bylo to moc faň. Všeci posúchali v tej nabitej atmosféře, že gdyby negdo škrknúl sirkú, byla by to rana nejmeněj tak veliká, jak v tých Vrběticách, co každú chvílú búchajú nejaké ty patróny.. Všeci poslúchali, ani nedutali. Tolik ludí nemívá včilej ani v tem kostele při bohoslužbách, co sa natlačili v cimře obecního úřada. Aj strýc Drlíkú nám múdro povykládal a vyzval všecky k diskúsiji a navrhnúl 5 minut pro každého diskutujúcého. Tož to ve mně aj hrklo, že ten guláš od myslivcú ani nesníme, jak sa bude ostro diskutovať do púlnoci. Ale z občanú sa nigdo do diskúsije nehrnul a nedošlo ani na rozšíření programu o hlasování odmjén pro starostu aj místostarostu, gdyž ty běžní zastupitelé sa už odbyli nejakú tisícikorunú v hlasování. Aspoň sa máme na co těšiť na dalším zasedáňú a bude tak uspokojená aj zvjedavá duša farářová, kerá chtěla naisto vjedět, o co přišla.
  Ale jak tady psál, o nejakú drahnú chvílu prvej, ten ogar Brinčekú: „Všeci by si z teho sdružeňá pohoršili platově, oproti súčasnosti a tedy pro peníze to nigdo dělať nebude.“ Tak myslím, že týmto mosijá byť moc potěšení, že jich táto pohroma nepotkala.
  Jak sem sa díval na teho strýca Drlíkového, při tem pjekném vystúpení, zdálo sa mně, že nemá dobrú barvu v obličeji. Vždycky to byl junák švarný, (až na ty kyčle), tož sa mně takej moc ulevilo, že nebude moseť štyry roky starostovať a objetovať temu zdraví. Šak mňa včil nemohl poznať ani na tem WC, gde zme svorno vedle sebe močili do pisoára a na múj pozdrav sa udiveno optal: „Kerý ty si?.“ Tož to sem namúdušu pochopil, kolik uhodilo. Eště, že múdro vyhlásil: „Místostarostu neberu!“ Tož to další rozhodování sa potem odehrálo už mimo něho.
  Takej bych moc rád navrhnúl tu paní Klimkovú, obeznámenú ze všeckýma zákonama, na řídící nekerého dalšího zasedáňá. Myslím, že občani tejto dědiny by si zaslúžili, aby jim to předvéd negdo, gdo je v temto odborník. Snažil sem sa to starostovi aj navrhnúť, ale odbyl mňa s tým, že to mosí byť zastupitel. Tož třeba sa nejaká skulina v zákoně najde o kerej starosta doposaváď neví a dostane sa aj nám dědinčanom nejakých múdrostí ať neostanem hlúpí.

  • Pane inženýre,neberte si mě laskavě do pusy…když už jsme u těch zákonů… mám informaci,že nemáte trvalé bydliště v Jablůnce ?? Jak jste tedy mohl dostat slovo,když jste byl pouze jako HOST,a jako takový,bez souhlasu celého zastupitelstva a příslušného usnesení k této záležitosti,nemáte právo se na zastupitelstvu k čemukoliv vyjadřovat !! Váš příspěvek o referendu nebyl od věci,i když vyhlašovat jakékoliv referendum je momentálně zcela mimo mísu.

 3. Dyť to pravím, že byste mjela neco řídit, okrem tej domácnosti. To bych potem tu papulu třeba nemoh otevříť na takovém dúležitém zasedáňú, gdo ví? Ale polepším sa a příště sa optám celého zastupitelstva. Tady na týchto stránkách, to zatým ten váš zákon nevylučuje, tož pjekné odpoledňa, šak nám svítí, enem aby sa ty palice od teho slunka nepřehřály.

 4. Nezlobte se všichni na mě ale tahle diskuse by měla být na stránkách obecních .Nechápu proč nejsou pořádné a přehledné stránky OU.Veškeré problémy se řeší přes nějaký Brinček server…díky za ty dary…pěkně to rozjel ale myslím že to není řešeníSpíš si myslím že díky sokolovně jste si jako strana spíš nepomohliAle jste v zastupitelstvu tak se to snad změní… Doufám…

  • Obecní stránky fungují na WordPressu stejně jako tyto stránky. Systém je to variabilní a zadarmo. Proč tam není diskuse je otázka na správce stránek http://www.jablunka.cz
   Dle pro mne dostupných metod jsou stránky http://www.jablunkazije.cz nekolikanasobně více navstěvované než oficiální stránky obce, tudíž i diskuze zde je důležitá. Příspěvky do diskuse si však musí přebrat čitatel podle svého svědomí. Článek je článek a je podložený fakty. Diskuse pod ním jsou názory přispívajících a mnohdy nemusí být založené na reálné skutečnosti. Tak to ale funguje běžně na všech webech.

  • Ahoj, Petre. (Mozna, dobry den)
   Co s tyka spojitosti se Sokolovnou, spravne telocvicnou (Sokol vlastni pozemek a Spartak budovu), asi na tom kouska pravdy bude. Nicmene, a to se nevymlouvam kampan, kterou nekteri lide rozjeli proti Spartaku se jen tezko vyvraci. Doufam, ze pan starosta dostoji v podstate svemu slibu, ktery dal prostrednictvim predvolebniho letaku a bude chtit spolecne a nami najit optimalni cestu k vyuziti telocvicny k jejimu primarnimu ucelu, bez pomoci finacovani prostrednictvim kontroverzni ubytovny.

 5. Dobrý den všem!

  Jelikož se na mě obrací občané ohledně projevu v pondělí veřejně vyřčeného, tak jej zde umisťuji.

  [Začátek projevu.]

  Milí kolegové zastupitelé, drazí spoluobčané!

  Slovo „demokracie“ je v původním slova smyslu složenina dvou řeckých slov, a to [démos – v přepisu do latinky, řecky tu není skript], tj. přeloženo lid; a [kratein] tj. vládnout. Či-li jde o vládu lidu, lidovládu, ve vlastním slova smyslu těch zástupců, které si občané zvolili.
  V tomto významu slova je zcela jednoznačně vítězem voleb pan Luděk Drlík, s náskokem takřka jedné stovky voličských hlasů vůči svému kolegovi, panu Čeňku Hajnému se čtyřmisty hlasy.
  Pokud se nemýlím, tak i zde v Jablůnce se vždy ctila zásada, že ten, kdo dostal nejvíce hlasů se stal starostou obce. – Jde o jasný signál důvěry, které dotyčný od občanů získal.
  Pan Luděk Drlík má výborné předpoklady pro úlohu starosty obce Jablůnka. – Má za sebou mnohaleté období práce s lidmi, a to v osobní rovině i v řídící funkci. – Jako ředitel Základní školy Jablůnka má rovněž mnohé kontakty na rozličných úřadech. – A jako zdejší rodák a obyvatel Jablůnky, zná podrobně potřeby této obce i mnohých občanů.
  Za sebe si také myslím, že obec potřebuje moderní styl řízení a celkově lepší komunikaci s občany. – Panem Luďkem Drlíkem by byla, nadto, otevřena také šance pro rozvoj rozličných kulturních a sportovních projektů.
  Pan Čeněk Hajný má za sebou tři volební období a za tuto dobu nepopiratelně vykonal určitou práci. Podrobnosti známe, z mimořádně vydaného Jablůneckého zpravodaje v nedávné předvolební době.
  Když se na to podívám nezaujatě a v nadhledu, pak mám za to, že akceptace těchto výše uvedených faktů by nebyla pro pana Čeňka Hajného žádnou ostudou či potupou, kdyby o funkci starosty neusiloval. Ba naopak. Ukázal by se jeho osobní nadhled nad věcí, ryzost jeho charakteru a celková férovost hry. – Ostatně i nadále přece zůstává členem zastupitelstva obce a může sebevědomě mnohé své zkušenosti předat svému následovníku i nám zastupitelům.

  Prosím proto všechny své kolegy zastupitele, aby tato právě zmíněná fakta vzali se vší vážností v úvahu při svém rozhodování o volbě nového starosty naší jablůnecké dědiny. Děkuji.

  [Konec projevu.]

  Tož tak. Jak sa zachovali bezpáteřní, viděli ti, kteří tam v pondělí (ustavující schůze zastupitelstva, 3. listopadu 2014) byli.

  S pozdravem M. Tomešek

  P. S.: Aj bez titulů, aby z teho neměl zas ing. Zdeněk Matoušek alias strýc Matúšek psotník. 🙂
  Mimochodem: jak jste k temu inženýrskému titulu došel Vy? Prý to byl nějaký rychlokurs po revoluci; něco jako ta Plzeň, co jste na ňu nedávno narážel. – Nemám času nazbyt to ověřovat, jako Vy a psát na školy, zda jste tam studoval či ne… Tož zkuste stručně a věcně! MT

 6. Tož to je velice pjekné, že nám pan farář tady zopakovál ten svúj plamenný projev z ustavujúceho zasedáňá o tej demokraciji. A jak ty zastupitele demokraticky naváďal, jak majú voliť teho starostu, to sa mně takej velice lúbilo. Enem sem mu chtěl trochu osvjetliť, protože vím, že nejni z tejto našej dědiny, že o púvodě tej řeckej zloženiny „demokracija“, nás vesničany učili už v šestej třídě základní školy. Tož mňa trochu překvapuje, při jeho vysokém vzděláňú, že si u tých voleb nevšimnul, že sa nevolí starosta, ale dědinský parlament, kerý sa v zákoně nazývá zastupitelé. Od teho sa tejto demokraciji říká parlamentná. My dáme hlas parlamentářúm a ti nám zvolijá starostu aj ostatních bafuňářú. S tým sa zatým musíme smířiť. Nevím jaká lepší a modernější komunikácija by nás čekala s Luďkem Drlíkem? Se mnú zatým nekomunikuje vúbec.
  S tým hodnocením Čeňka Hajného naprosto súhlasím. Akorát si myslím, že o funkciju starosty usiloval naprosto otevřeno a s tým aj do toho šel. Nemosí sa za nic stydět a ani nebude. Toto združéní veřejno usilovalo o místa v zastupitelstvu. Pan Luděk Drlík veřejno prohlašoval, že nechce byť starostú, ale chce mjeť vliv. To sa vám aj povédlo. Ste členi zastupitelstva a možete svoje zkušenosti a vědomosti sebevjedomo předávať ostatným zastupitelom aj občanom a uplatňovať vliv.
  Zatým ste sebevjedomo odsunuli jednání o příspěvku 1 milión šestsettisíc korun na zatepléní hasičárny, keré byly přislíbené od státního fondu životního prostřeďá. Nevím esli je to správná částka, co jsem učúl na tem zastupitelstvu, ale dúfam, že ju ta dědina nakonec dostane.
  Včil k tým, co jste jich tady tak pjekno, křesťansky nazval bezpáteřní. Nevím co vás to osvítilo v tem kázaňú a co o nich víte za dúležité vjeci, ale ta vaša „14-ti denná“ doba aj s cestú, kerú ste doposaváď přebyl v tejto dědině, vás k temu neopravňuje. Ale zase omlúvá, protože jak praví písmo: „Blahoslavení nevjedoucí, neb jejich království jest nebezké.“
  Pokuď sa vám to v tých lebaňách po tem vítěztvu převrátilo a nastaly iné priority, mjeli ste jednať a né sa nafukovať.
  A včil k temu P.S.
  Moje vzdělání sem tu doposaváď nigde nerozmazával, ale jak pravíte rychlokurz to určitě mohl byť, protože 5 rokú sa vám vzhledom k vaší délce štúdija može jeviť velice rýchlé. Ale dotaz na študijné oddělení možete poslať. Nezabere to zasej tolik času ve vašem zatíženom denním režimně. Gdyby vám chybjél, tož zkúste třeba vynechať nekerú návštěvu místní putyky a určitě to k temu bude stačiť.

 7. Strýcu Matůšu.Celkem dost Ti fandím v těchto zajímavých diskusích ale v poslední větě sis to u mě totálně posralMůj názor je že osobní narážky na žádnou diskusi nepatří.Pěkný vikend…….

 8. Souhlasím, že strýc Matúšů přitvrdil. Na druhou stranu, opravdu se jedná o osobní urážku, nebo je to jen konstatování reality?

   • Panu kazateli Tomeškovi bych jen rád řekl, že jsem netušil, že v demokracii, kterou tady hlásá, nemůže mít člověk vlastní názor a stane se bezpáteřní, pokud nemá stejný názor jako on. A dál bych očekával od kazatele, že se bude chovat podle hesla „Miluj bližního svého“ a nebude lidi urážet, pomlouvat a vzájemně rozeštvávat. A ještě snad maličkost – Když dva dělají totéž, není to totéž – mám na mysli Vaši valaštinu. Martin

 9. Děkuju za připomínku. Myslím si to takej. Byl sem rovno oslovený v tom P.S. tož sem tam neco aj ťápnul. Myslél sem si, že poradím s tým časem kerého je málo, pravdú je,že ta jízlivosť tam byla. Nevadí mně naprosto, že si chce negdo neco zjišťovat o mudrlantovi z veřejných zdrojú. Šak dneskaj je zákon o svobodném přístupu k informácijím. Bylo to za hranicú slušnosti a trochu do žeber. Tož sa tady na tých stránkách veřejno omlúvám farářovi za tu poslednú nepatřičnú invektívu. Týmto směrem sa nebudu púšťať.Takže pane MT ještě jednúc omluva.

  Včíl si dovolím eště neco podotknúť k tej povolebnej situáciji. Dopadlo to v tem zastupitelstvje a nekeří su spokojení a nekeří nasraní. Objektívno mosím přiznať, že patřím k tej prvej skupině. Atmosféra je ale poměrno dosť hustá a dělať neco v takovém luftě, nebude pro tých zastupitelú nejak povznášajúcé. Jediný, gdo tam byl schopný neco ťápnúť, pro zklidňéní vášní, byl ogar Brinčekú a cérka Martinková. Ostatní byli zabočení jak starý Satyr a vypadalo to skorem jak ve Formanovém filmje: „Hoří má panenko“, před tým, než sa zhaslo.
  Je pravda, že jedna skupina převálcovala druhú a zrovna tak by to vypadalo, gdyby sa stal starostú strýc Drlíkú. Farář sice mjel nejaký proslov o férovosti a charakteru, ale temu nevjeřil ani ten, co žere seno. Nehledˇúc, že od něho, jako persóny, by dědinčani očakávali skutečno neco iného a uklidňujúcého. Takej ho pohltil ten boj a srostl s ním, jak barikádník. Zdá sa mně, že na lidičky, jako tvory boží, trochu pozapomjél. No možu sa aj mýliť.
  Včil by bylo potřeba udělať neco společného, co ty lidi nerozděluje. Najíť nejaký projekt, gde sa može každý realizovať, ať je z tej či onej části tábora. Třeba na neco rozumného, a aby to bylo aj pro teho občana, ti zastupitelé příjdú. Šak by mohli trochu potrápiť svoje lebaně a neco vymysleť.
  Aby to v následujícím období nevypadalo nejak takto: https://drive.google.com/file/d/0B2XauVAp2w-LWE1DYUQ4Vl96TTA/view?usp=sharing

 10. Mám pocit „strýcu“, že nejvíc těch rozbrojů (aspoň na těchto stránkách) děláte právě Vy, tak co kdyby ta iniciativa lidi stmelovat vzešla od Vás? Jak brouzdám po tomto webu, tak nevidím žádné agresivní útoky směrem k OU a panu starostovi od členů spolku Jablůnka Žije! Jediný kdo má plnou pusu impertinentních narážek jste Vy. Možná by bylo lepší méně mluvit a nechat za sebe promluvit činy. Budeme Vám všichni velmi vděční!

  • Tož to bude tým, že na to každý hledíme z jinej strany. Vy z teho kopca Kobylového a já dolú z dědiny. Z teho vrchu sa to može tak jeviť , připúšťám. Znova sem to přešel a na žádný agresivní útok sem nepřišel. Kromě tej hospody a tu bych tady dál nerozmazával. Zkúste mně pomocť, možná sem něco při tém vjeku a dioptriách přehlédnul. Gde bylo něco agresivného?

 11. Strýcu Vám v tej lebani asi fakt občas vypnou signál – zkuste si prosím znovu přečíst co jsem napsala -já jsem taky na žádný agresivní útok nepřišla! Já jsem mluvila o tom, že nevidím žádné agresivní útoky směrem k OU a panu starostovi od ČLENŮ SPOLKU Jablůnka Žije! Zato zde vidím impertinentní narážky z Vaší strany na pana Drlíka, Tomeška i pana Brinčeka!
  A věty typu, že atmosféra je hustá a někteří jsou – teď si Vás dovolím citovat „nasraní“ jsem slyšela, taky pouze ze strany přátel ODS, či pana starosty nebo nevím přesně jak tuto skupinu osob nazvat, ale nikdy z úst nezávislých kandidátů nebo jejich voličů, tak jestli tu třeba tu atmosféru záměrně nenavozujete! Nezapomeňte, že brzy budou Vánoce – čas smíření a odpuštění a taky klidu!
  A co ta stmelující akce – už máte vymyšlenou? Přeji hezký večer pod kopec!

 12. Tož s tú vašú impertinencijú je to takej stejné. Záleží z kerej strany na to čučíte. Na tem zastupitelstvu sem viděl napaprčené gsichty, z vašeho směru byly zasej rozesmáté tváře. Mně luft připadál, že by mohl čagany vješať, vy jste vnímala dělnú atmosféru nového zastupitelstva, tož ste sa mosela jíť vyluftovať, aby vás ty endorfíny nezahltily.
  Farář nás tam masíroval s ryzím charakterem a venku vykřikoval o kolaborantovi, vy jste civjéla na zpúsob modernej komukacije.
  Já sem viděl únavu a šedú barvu v Drlíkovém gsichtě… nebo že by to byl cílovo zvolený make up?
  Vy zasej tu impertinenciju. Vy jste cérka z okresního města, tam jste možná vjacej servilnější. Máte tam okresní súd, tož to řešíte u něho. Tady na dědině je lepší, řécť si to přímo a ušetřiť za další náklady, keré spolykajú ti keří s tym nemajú nic společného.
  A eště jednu vjec tady máme zažitú. Aj když trúsíme neco impertinentného, díváme sa tomu druhému do očú. To sa dělá pro to, aby bylo jasné, aj temu osočenému, že nejsú iné postranné úmysly. Možná jste sa to v tej mimoslovní komunikáciji takej učily. Tož tady zme na to zvyklí od pradávna a to mně u teho druhého tábora dosť chybjelo.

 13. Strýcu já mám velké podezření, že jeden mluví o koze a druhý o voze! Je ten rozdíl mezi češtinou a vaší verzí valašštiny opravdu tak velký?
  Nesliboval jste náhodou, že osobní útoky vynecháte – máte podloženo fakty, že jsem se musela jít „vyluftovat“? Měla jsem hlídání dětí zajištěno pouze do 18hod. A upřímně – vůbec mě průběh zasedání zastupitelstva nepřekvapil, s ohledem na to co mu předcházelo. Pak tady píšete něco o nonverbální komunikaci a o tom, že když “ trúsite něco impertinentního, tak se při tom díváte tomu druhému do očú“ – z toho tedy vyplývá, že když mluvíte o tom – cituji“ Já sem viděl únavu a šedú barvu v Drlíkovém gsichtě – se mu tedy v daný moment kdy toto píšete díváte do očí? Nebo se snad díváte do očí mě, když mě slovně napadáte? Paradoxně – já Vás osobně vůbec neznám, ani nevím jak vypadáte a ani po tom netoužím.
  Myslím, že byste udělal nejlépe, kdybyste nechal druhé na pokoji a věnoval se rozvoji vlastní osobnosti nebo se seberealizoval jinak a neplýtval časem a energií tímto způsobem – když máte s někým problém, běžte si ho vyjasnit s dotyčným přímo z očí do očí a klidně uplatněte i non verbální komunikaci. S tím souhlasím. Raději bych na těchto stánkách hodnotila činy a ne to jak kdo vypadal, nebo proč a kam musel odejít – to je ostatně každého osobní věc. Budu ráda, když tímto naši neplodnou debatu zakončíme – naše světy jsou opravdu diametrálně odlišné. Té stmelující akce z vaší strany se beztak nedočkáme, ani jiných obecně prospěšných aktivit. Vaší jedinou snahou je lidi urážet, pobuřovat a rozeštvávat, v tom jste mistr! Ale komu to prospěje? Vylepší se tímto nálada v dědině? Možná bude lepší, když se vrátíte ke svému koníčku a budete obvolávat různé vzdělávací instituce a pátrat po tom, kdo má jaké vzdělání a co který titul znamená. Ale pátrejte taky na té vaší straně barikády a pamatujte na to, že ryba obvykle smrdí od hlavy!

 14. Tož to je tady kulomet slov, že bych si z teho moh aj kápnúť do gatí. To tak negdy bývá cérko Palátová, že každý ťápe o nečem iném a je přesvjedčený o tej svojej pravdě.
  Gdyž píšu, hledím akorát do tej obrazovky. Tomu Drlíkovému sem hleděl akorát do zad na tom zastupitelstvě, ale viděl sem ho několikrát a nebyl to osobní útok. To vy vidíte za každým slovem nejaký útok. Začali jste z poučováním, co všecko děláte pro dědinu a doposaváď ste udělali prd. Drakiáda byla tady nekolik rokú, stezka odvahy takej nekolik rokú, tvoření pro děcka v knihovně ste stáhli z vašich stránek, protože to byla akcija knihovny, tož je to na stránkách obecních. Takže ostalo hřiště pro děcka a lavičky. Ostatní jste olajnovali svojima praporama a už byla akcija hotová. Prohlásili jste sa za ty apoštoly pokroku a dobrého chování a začli ste tady mudrovať., gdyž máte sami máslo na hlavách a nekeří aj pořádné. To je to, co mňa donutilo psať tady svoje dřísty a neříkám tomu múdra. Dědinu sem nerozdělil já, tolik hlasú bych vám určitě nemoh sebraťˇ. Esli si myslíte, že tyto komentáře mjely nejaký vliv na počet křesel v zastupitelstvu, tož já si to nemyslím. Nepovažoval sem sa, až do vyjítí vašich stránek, za příznivca starostu. Respektoval sem ho stejno, jak sem respektoval strýca Drlíkového ve škole. Naša společná diskuzija je stejno neplodná, jak většina vašich dosavadních činú.
  Společnú akciju sem myslel s tým vaším združéním a s občanama. A eště sa zoptám, co vám udělala ta ODS, okrem zajištění peněz na dostavbu Drlíkovej školy, že ju furt omíláte v papulách? Negde něco z nich nego zpronevjeříl?
  A nakonec eště mosím dodať , že mňa mrzí, že je dědina rozdělená a uvědomuju si, že tymato komentářama sem k temu takej trochu pomohl. Ale gdyž si představím tu vašu vládu v dědině… říkám si: „Zaplať Pánbúh, že to tak nejni.“
  Vy máte zálibu prezentovať sa všelijakýma titulama a já sa nestydím optať, jak to je. Nekoho to pobuřuje, ale titul je vjec veřejná a vy sama dobře víte, že ty odpovjedi, co jse tady vylepily, neštymovaly se skutečnosťú. Byly to drobnosti, ale politici sú pod drobnohledem a gdyž nám kážú o morálce, tož tým tuplem. Obávám sa, že vaše inicijatívy nepovedú k uklidnění situácije ani k nejakému rozumnému posunu. Ale jak říkám, možu sa aj mýliť.
  Ale ináč su připravený přijíť na vaše zasedání a klidně si o tem z očí do očí povykládať , abyste mohli popsať aj moju barvu v gsichtě a ostatné vjeci. Třeba sa potem budeme zabývat nečím rozumnějším, jak mňa tady nabádáte. Tož tak.

 15. Psal jsem komentář k příspěvku strýca Matúškú, ale nemůžu se domluvit s internetem a příspěvek je pryč. Nechci to dál už rozebírat, ne všechny zde psané strýcovi informace jsou korektní a pravdivé, ale jsem připraven na osobní setkání a diskuzi.

 16. Tož to je ale smola. Mohli zme sa neco dočuť a včil prd.
  Strýc nemá patent na rozum,ta jak sa o sobje nekeří novopečení bafuňáři domňívajú, z teho zastupitelstva. Može byť aj nejaká mýlka, ale chtělo by to vjeďeť gde? Negdy to može byť tým úhlem pohledu, ( s kopca- z dědiny, ze zastupitelstva- na zastupitelstvo, ze Spatraka-do Spartaka, apod.) A negdy to možú zpúsobiť aj přibývajúcí roky, (zrak, sluch).
  A k diskusiji je strýc nachystaný. Toť ten spolek se mnú diskutovať moc nebude, tam majú asi husto v gaťách, tož možem klidno spolu Petře.

 17. Vzhledem k tomu, že mne nyní čas nelimituje stačí poslat na e-mail kdy a kde se sejdeme. Nevidím zde žádný problém.

 18. Moc pjekný článek dal ten náš kazatel dneskaj do teho Jalovca. Aj sem očiska vyvalil, jaké múdré závjery z teho ustavujúcého zasedání vyčetl. Tož to mosí byť moc chytrý človjek, to sa mosí nechať. To opravdu nemože byť žádná trúba. Takej sem na tem zastupitelstvje seďél, ale nemožu sa s ním vúbec porovnávať. Asi to bude tým vysokým vzděláním a potem tú čistotú jeho duše, kerú nám tady široko rozprostřél. Gde sa na něho možú ty ostaní smrtelníci hrabať. Tož abych takej neostal hlúpý, mosím sa včil na nekeré vjeci zoptať.
  1. Jak rozeznál ty normální občany, okrem zastupitelú, keří očakávali tu zmjenu ve vedení obce? Z teho mojeho pohledu sem to viděl tak 50 na 50. Ale možu sa mýliť.
  2. Gde byl ten jeho nekolikrát zmiňovaný nadhled v tem nádherném projevu, kerý mosel zopakovať nekolikrát a nakonec aj v okresných novinách?
  3. Keré ty fakta z teho projevu ti zastupitelé nevyslyšeli, gdyž potem rozhodli?
  4. Proč tam používal komentáře bývalého místostarosty a nepoužil ten svúj, kerý vykřikoval před obecním úřadem, aj v hospodě o tých kolaborantoch? Ten aspoň dosvjedčoval, že má naprosto chladnú hlavu.
  5. Co konkrétně udělal pan Tomešek pro dědinu v porovnání s tým přebjehlíkem Mrlínovým?
  A s kým potem kolaboroval ten Petr Kochwasserú? To jste mjeli nejakú předvolebnú dohodu s ČSSD a Jablůnkažije, kerú svým hlasováním porušil? Z teho su tumpachový.
  6. Keré konkrétné principy parlamentnej demokracije byly v tej naší dědině popřené? Tož to by mňa velice zaujímalo.
  Tož ideálná demokracija, podle pana Tomeška, cituju: “ vláda tých najlepších, inteligentních a múdrých luďí, rozumněj: Tých co hlasovali za nás.“ Sa na čelných místoch v Jablůnce nepodařila. Tož máme tam podľa pana Tomeška, evangelického kazatela a najmúdřejšího človjeka v dědině, bandu bezpáteřních lumpú, když tam mjeli byť s tú páteřú.
  Velice pjekný neagresivný a skoro adventný projev aj s komentářem. To už z takového projevu je hneď jasné, že je to enem z tých najčistších, přátelských úmyslú a pro blaho dědiny. Tož toto vymyslí enem veliký človjek, za kerého sa toť ten pán Tomešek považuje. Tož včil mosím poopraviť aj ten citát z bible, kerý sem tu onehdá použil a byl sem na to od chytřejších luďí upozorněný:
  „Blahoslavení, chudí duchem neboť jejich je království nebeské.“

 19. Nechci se tu na těchto stránkách nějak dohadovat, ale kdyby na tom co pan Tomešek publikoval nebylo nic pravdivého, nevznikl by ani článek strýca Matúškú.
  Dlouho jsem nečetl takovou hloupost o mé kolaboraci. Strýc Matúškú by mohl vědět, že po každých volbách se vedou jednání o koalicích a já jsem avizoval již dávno předem, že do koalice s ODS nepůjdeme, což věděli všichni kandidáti za ČSSD a neslyšel jsem od nikoho žádný jiný návrh. Pokud nejsou k dispozici pravdivé informace vznikne z toho vždy takto pravdě vzdálená informace. A já se ptá, komu a proč se tyto nepravdivé informace hodí? Já osobně jsem nikoho ani nepřetahoval na svou stranu slibováním funkcí či výhodnými návrhy o kterých věděla celá Jablůnka ještě dávno před ustavujícím zastupitelstvem. A demokracie projevu a hlavně jeho zápisu, kdy chybí jakákoliv zmínka debaty o neznalosti starosty Zákona o obcích a procesních chybách ve vedení jednání ZO, je také zajímavá. A to jsme na začátku volebního období.
  Mimochdem, kdyby Z. Mrlina dodržel volební program a předvolební dohodu v rámci ČSSD, byl by stejně navržen na funkci místostarosty a nemusel by se teď na různé důvody vymlouvat. Chápu, že povolební jednání vázlo, ale toto jednání se zvolenými kandidáty měl dělat předseda MO ČSSD J. Výskala. Já jsem již předem upozornil, že nechci kandidovat na žádnou funkci na OÚ. Další důvody proč jsem chtěl končit a proč jsem odmítl a odmítám podpořit stávajícího starostu předložím až při ústním jednání, pokud k němu ovšem bude vůle a potom se snad vyjasní.

 20. Včil temu tvojemu komentářu už vúbec nerozumím, Petře. Otázka tvoji kolaborace byla položená hlasatelu evangelija v dědině a najlepšímu z múdrých luďí v dědině, panu Tomeškovi. Optal jsem sa na to, jaký rozdíl je, gdyž jeden člen zastupitelstva hlasuje s jednu skupinú a druhý ze skupinú druhú, když majú byť odpovjední enem svojemu svjedomí. To sú ty svjedomí každé iné a to správné nám tady vysvjetlil kazatel? A ty procesní chyby keré tam byly, z tých ste byli všeci bulatí. Jedna najchytřejší cérka v dědině si přečte zákon a potem mudruje až sa jí od papule dýmí. Nedivím sa starostovi, že to trochu splantal, gdyž po něm všeci hulákali.
  Dyť tys nevjeděl ani chvílama o čem sa hlasuje a takej tam lapíš už kerési období. Dvakrát zvedals ruku proti Drlíkovi a takej to není v tem zápise.
  Lepší by to zvládla enem ta chytrá paní Klimková. Já bych jí to vedení zasedánja dal, ať sa može projeviť.
  Na osobní setkání sa dozaista dostavím.
  A na tom, co ten pan Tomešek tlápal do tých okresných novin byla pravdivá ta hustá atmosféra. Ale paní Palátová mně tady na tých stránkách o neco vyšej vysvjetlovala, že atmosféra byla dělná a na internetě nic néní a útoky sú enem od strýca Matúškového. Aj ten Drlíkú mjel krásnú zdravú barvu a hneď mňa srdečno vítal, enem co mňa uviděl, enem sa trochu nemohl rozpomenúť. Tož tak to asi namúvjeru bylo. Mosím sa zeptať ogara, esli to nemože byť internet v nejakej inej dimenziji, gdyž ho vidím já a ona né. A zajdu si aj na oční, protože nové brýla by sa mně namúdušu hodily.
  Ale v tých dneskajších novinách to bude určitě takový mírumilovný adventný příspěvek k temu rozsvjecování stromka. To nebude dozaista nic agresivného, to sa mně enem zdálo v tem předvánočním čase.

 21. Pane kazateli Tomešku,
  opravdu Vám tleskám!! Vaším článkem v Jalovci jste ukázal, jak si Vy, zvolený zastupitel za sdružení JŽ, představujete vstřícnost a spolupráci v OZ. Mluvíte za všechny zvolené radní z Vašeho sdružení, když o těch, co nejsou na Vaší straně tvrdíte, že jsou neinteligentní, hloupí a špatní – abych použil Vaše slova: „V Jablůnce se nepodařilo nastolit vládu těch nejlepších, inteligentních a moudrých“? Mimochodem, jeden z těch nejlepších, inteligentních a moudrých se musel zdržet hlasování, protože si nestihl prostudovat materiály, které měl k dispozici minimálně 3 dny! Opravdu si začínám myslet, že v Jablůnce starostovské křeslo není žádná výhra. Martin

  • Všem kdo Jalovec nečetli, doporučuji jeho zakoupení a přečtení článku. Sami si udělejte na článek názor. Jeden výtisk klidně někomu daruju.

 22. Zdeňku, jestli jsem to špatně pochopil tak se omlouvám, možná si to člověk po všech těch výpadech (to nemyslím Tebe) bere někdy zbytečně moc osobně. To, že jsem v jednom hlasování nevěděl kde je sever, tak to se může stát a přiznám se, že jsem v té chvíli nedával pozor, ale v té chvíli šlo už jen o zápis hlasování kde bylo již stejně předem rozhodnuto. Ale byla to má chyba.
  Nedostatky ve vedení schůze nebyly pouze u této schůze, již dříve se na ně upozorňovalo. Smutné je to, že se starosta nebyl schopen na tuto situaci řádně připravit i když musel vědět, že atmosféra bude poněkud hustá. Takto vzniklá situace potom nepřispívá ke klidnému a konstruktivnímu jednání.
  Co se týká článku p. Tomeška a odezvy na něj, jestli chce někdo tento článek negovat, ať použije prosím argumenty protože takové to všeobecné hodnocení není k ničemu. Já pro svá tvrzení argumenty mám, ale vzhledem k situaci zdržím se v této chvíli nějakých výpadů které by opravdu nepřispěly nynější situaci.
  Zdeňku, určitě se sejdeme , napiš mi na můj e-mail kdy budeš mít náladu a čas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.