20 Dub

Vítání ptačího zpěvu – vycházka s ornitologem v Jablůnce

Vítání ptačího zpěvu navazuje na tradici založenou v r. 1983 v Birminghamu pod názvem Dawn Day, kde místní ornitologové přišli s nápadem přivítat vždy první neděli v květnu přicházející jaro. Akci později převzali partneři Bird Life International v celé Evropě a Vítání se tak stalo nejmasovější ornitologickou akcí vůbec. Česká společnost ornitologická organizuje Vítání ptačího zpěvu od roku 1992.

Zveme všechny milovníky ptactva a přírody, aby spolu s ornitologem Miroslavem Dvorským uvítali první ptačí písničky a potěšili se krásou jarní přírody v okolí naší vesničky.

Vycházka se koná v pátek 6. 5. 2016, sraz účastníků v 16 h u školního sadu Na Láni. Budeme svědky odchytu ptáků do sítí, jejich poznávání a kroužkování. Akce je určená pro širokou veřejnost.

Každým rokem se vyhlašuje pták roku. V roce 2015 to byla potápka černokrká. Symbolizuje neradostný stav našich rybníků a současně naději, že se jej podaří změnit. U nás hnízdí nyní 50 párů. Který ze zástupců ptačí říše obdržel titul Pták roku 2016, se určitě dozvíme z úst významného regionálního ornitologa a ochránce přírody. Možná vám něco napoví obrázek…

ptaci

Vítání ptačího zpěvu – vycházku s ornitologem organizuje spolek Jablůnka ŽIJE! ve spolupráci s Radkem Potočným.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.