6 thoughts on “Transparentní účet

 1. Tož cosi sa ten transparentní účet zakaluje. žádný pohyb už skoro měsíc tady nejni. Akcija veliká v tem srpnu, plno sponzorú moselo přispjeť, ale nigde sa to nepromítlo. Co to? Že by sa to účtovala negde zvlášť? Ani ty příspěvky tych členú tady nechodijá žádné. Tož z čeho ten ogar Uhříkú potem bude existovať? Šak ten účet takej mosí cosi stáť. Že by to byla enem taková návnada na tých nerozhodnutých voličú?

  • Nedá mi to neodpovědět 🙂 Fio účet je zdarma a je transparentní, proto jsme ho vybrali. Protože nemáme právní subjektivitu, tak nemůže být na Sdružení nezávislých kandidátu, ale musel to být nějaká fyzická osoba, proto je to účet na jméno. Nedal se ani nazvat, i když jsme se o to pokoušeli. Penízky, které jsme vybrali na sportovním dni se řádně vyúčtovaly – vyúčtování je u nás k nahlédnutí a řešili jsme, jak se budou muset vykázat. Není to vůbec jednoduché, aby se to udělalo správně. Za námi nestojí velké strany, na všechno, co děláme jsme se společně a nerozdílně složili z rodinných financí. Nebylo toho potřeba mnoho, ale přesto se něco potřebovalo investovat. Opět je možné nahlédnout, ráda Vám to strýcu podrobně vysvětlím. 🙂 Vzhledem k tomu, že neutrácíme za nesmysly, nemusíme ani dávat žádné velké ani měsíční příspěvky. Penízky, co jsme vybrali bychom moc rádi použili na úpravu nevyhovujícího terénu pod dětským kolotočem, zatím řešíme, který povrch by tam byl nejvhodnější, a jestli nám na to budu tyto penízky stačit. Doufám, že jsem Vám to strýcu osvětlila. Tož tak… Ilča

   • Tož to sa mně moc nezdá, cérko Uhříková. To co tady vypisuješ asi nebude moc pravda, protože v podmínkách Fio banky nejsú takové podmínky. Přečetl jsem si, že je dúležité identifikovať osoby, keré sa za takovým účtem schovávajú. Esli je to osoba právnícká nebo fyzická nebo nejaký spolek, to by nemělo měť vliv. A gdyž už ste tam dali jedno méno, asi by bylo vhodnější nekoho z čelných představitelú teho vašeho združéní.
    Namú dušu to vyúčtování jednoduché nebude a gdyby mělo být aj správné, to by sa tam mosely objeviť aj ty služby sponzorú a účastníkú (hasiči, skákací hrad a iné). Šak jich tam pěkno menujete tých sponzorú. Aj gdyby to bylo zadarmo, tak u nich to vytvoří náklad a u vás dar. Ale to ty cérko s tým dlúhodobým účetnictvím určitě znáš. O tem sem nechtěl vúbec pochybovať. Tož pravda je enom to, že mně potem naisto nic néni, ale gdyž to má býť tak transparentní, jak tady píšete, tož nevím?

 2. .
  Dobrý den!

  Nevidím na našich účtech žádnou nesrovnalost, jak do toho někteří špárají. Vše je řádně vedeno a zaúčtováno.

  Mimochodem: pokud by byla debata ryze o financích, tak jeden nejmenovaný, který do toho rýpá, nemá sám své finanční závazky v pořádku. A to v řádu několika let…

  Nejprve tedy, jak praví Písmo: ,,Vyjmi trám z oka svého, a pak teprve třísku z oka svého bratra.“

  S přátelským pozdravem MT

  P. S.: Kdyby se ,,někdo“ ptal o co jde, pak se jedná o salární příspěvěk, kterým každý člen sboru přispívá na jeho chod.

 3. Tak včil je to skoro jasné, enem že to trvalo tak dlúho. Dyť ten deň tých příjmú byl 31.8.2014 a včil jste to aktualizovali 7.10.2014. A bylo by to tam, aj gdyby sa strýc neptál teho 19.9.2014? Včil ale vidím, že nekomu už aj nervy povolujú. Že by to bylo tú euforijú z právě absolvovanej promocije? Ano pane farářu, já salár neplatím vjacej rokú. Přestal sem, gdyž tady celkom potupno skončil pan farář Miroslav Janeba. Měl sem k temu osobní dúvod o jehož opaku ste mňa dovčílška nepřesvědčíl. Ale s tým, jak praví písmo, súhlasím. Enem mně není jasné, že ste sa nepodívali do tých svojich řad, něž ste tu začali mudrovať. Protože já su sice duša hříšná, ale jeden rozdíl mezi náma je. Nekandiduju do teho zastupitelstva.

  • .
   Dobrý den!

   Děkuji za Vaše vyjádření, i když jsem netušil, že slova o „jednom nejmenovaném“ Vás tolik rozlítí a vztáhnete je na sebe! – Že by platilo okřídlené přísloví: „Potrefená husa se ozve?“ Nevím. – Vztáhl-li jste tedy má slova v mém příspěvku na sebe, pak se Vám tímto velice omlouvám!

   Díval se do našich záznamů a, to jste dle Vašich slov nevěděl ani Vy sám (když píšete, že jste salár přestal platit), že salár byl za Vás placen. A to až do minulého roku Vaší maminkou… 🙂 Detaily bych nechal mimo veřejnou debatu, jelikož by se mohlo v podrobnostech jednat o citlivá data…

   Jen pro nezasvěcené: „salár“ je, dle Řádu hospodaření církve, „pravidelný roční dar, který církev očekává od každého svého člena s vlastním příjmem v doporučené výši 5% jeho celkových ročních čistých příjmů.“ – Tyto peníze, a další finanční sbírky a dary, slouží k tomu, aby církev zabezpečovala vlastní chod, rozvíjela svou činnost a podporovala potřebné v tomto světě přes své osvědčené organizace. – Naposledy jsme tak např. dělali sb. na pomoc na Ukrajině. – A abychom nechodili daleko, tak např. konkrétně v Jablůnce (ale i jinde v církvi) se v rámci režijních nákladů sboru konají např. svatby, pohřby… Nikdo ze státu, OÚ či podobně, nám neproplácí náklady na provoz kostela, sborového domu… abychom tyto obřady mohli konat v důstojných a pěkných podmínkách. – Naproti tomu režie na smuteční obřadní síň, sál společenského prostoru na OÚ Jablůnka, apod. jdou především v posledu z režií státních peněz; tj. našich daní. (Co stojí provoz např. právě těchto budov lze vyčíst z rozpočtu či výsledku hospodaření naší obce.) – Proto církev jako projev víry očekává, mimo jiné, i finanční spolupodílení se na těchto věcech v tomto světě.

   Ohledně br. Janeby: byli-li nějaké spory či máte-li Vy osobně nějakou hořkost, pak bych to veřejně nerozmazával. – Jen pro úplnost a z hlediska faktických skutečností: Mirek odešel v nastalém důchodovém věku 31. 10. 2006. Já jsem nastoupil zde do Jablůnky od 1. 8. 2008. Těžko tedy mohu někomu v této věci něco vyvracet či potvrzovat. A ani bych to, pro dobro našeho křesťanského společenství i dobrých vztahů v obci, nedělal. A osobně nemám potřebu v této věci někoho o něčem přesvědčovat. Nikam takové pitvání se ve starých křivdách nevede. A nikoho to neobohatí. – Objektivně ovšem vidím ve Vaší odpovědi jistý alibismus. Vašimi slovy: „Přestal sem, gdyž tady celkom potupno skončil pan farář Miroslav Janeba. Měl sem k temu osobní dúvod…“ To je Vaše křesťanská víra zakotvena a stojí na takto vachrlaté události? – I kdyby se stalo cokoliv nepěkného, pak sám Kristus nás volá ke smíření a odpuštění. – Odpustit znamená „pustit to“. I když si to člověk pamatuje, pak už jej to ale z hlediska vztahu k Bohu i svým bližním nijak nezavazuje. Díky milosti a lásce Kristově, která platí nad námi všemi, přijmeme-li ji, stejně!

   S bratrským pozdravem M. Tomešek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.