28 Led

Zajímáte nás – diskuse s právníkem

Kancelář veřejného ochránce práv Vás srdečně zve na informačně osvětové setkání „Zajímáte nás“, které proběhne 17. února 2015 od 17:00 v knihovně Jablůnka.

Komponovaný večer bude zaměřen na praktické řešení reálného případu sociální péče o stránoucí rodiče nebo nekalých obchodních praktik a bude se skládat z interaktivního divadelního představení a diskuse s právníkem/právničkou z Kanceláře veřejného ochránce práv. O konkrétním tématu večera mohou diváci rozhodnout sami hlasováním v knihovně.

Témata:

 • TÉMA 1: Sociální péče o stárnoucí rodiče + diskriminace ze strany zaměstnavatele

  Příběh se skládá z reálných podnětů, které veřejný ochránce práv v minulosti šetřil. Týká se 55 leté ženy, která se musí starat o svou nemocnou matku. Při snaze zařídit si příspěvek na péči a zkrácený úvazek u zaměstnavatele narazí na situace, kde dochází k liknavosti úřadů a diskriminaci na pracovišti.

 • TÉMA 2: Nekalé obchodní praktiky při podomním prodeji + manipulace + ochrana spotřebitele

  Příběh vychází ze známých praktik podomních prodejců, kteří nátlakem a manipulací často dovedou své zákazníky k podpisům nevýhodných smluv. Jak těmto praktikám čelit a co dělat, když se stanu jejich obětí? Na tyto otázky hledá odpověď i hlavní hrdina příběhu.

 • Volná diskuse k různým tématům

Vstup na akci je volný a součástí je drobné občerstvení.

Akce probíhá ve většině knihoven v ČR a je hrazena z Evropských sociálních fondů prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a Státního rozpočtu ČR.

Ombudsman_17_2plakát „zajímáte nás“

3 thoughts on “Zajímáte nás – diskuse s právníkem

 1. Dobry vecer ,dostala sem se do exekuce rucenim druhym a potrebovala bych poradit jak osetrit v pripadde me smrti aby na to nedoplatil manzel a moje deti udelat opatreni uz nyni a nebo az po me smrti se vzdat dedictvi i kdyz po mne nic nezbude ???? uz sem diky nezodpovednych lidi prisla o ve prosim poradte mi a jakym zpusobem to udelat dekuji

  • Dobrý den,
   bohužel toto není právní poradna. Zkuste kontaktovat některou z občanských poraden, které jsou v každém větším městě a jsou zdarma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.