16 Lis

Drakiáda aneb Odpoledne na draka

Podzimní pouštění draků – oblíbená zábava malých i velkých – má u nás v českých zemích asi pětisetletou tradici. Tradice se mají dodržovat, a tak jsme se ve spolku Jablůnka žije! rozhodli navázat na loňský první ročník drakiády.

V den D, tj. v pátek 13. 11. 2015 začalo hned po ránu pofukovat, a tak se nás sešlo poměrně dost, kolem třiceti. Těch, co chtěli vyzkoušet letecké umění svého draka, zahálejícího doma po většinu roku, bylo odhadem kolem patnácti.

U školy nám počasí přálo, a tak jsme se po prvních nadějných pokusech o vzlétnutí draka vydali na Vlčí vyhlídku. Ale to jsme neměli dělat. Nahoře totiž téměř nefoukalo, takže jsme se zklamaně vraceli ke škole. K obecnému potěšení jsme tam nabrali opět dobrý vítr a draci začali stoupat k obloze. Jako nejlepší letci byli vyhlášeni draci rodin Malendových a Zapalačových. Kategorii Vozembouch jsme nakonec nevyhlašovali, adeptů na vítěze v této kategorii bylo opravdu hodně…

Věříme, že se s dobrým pocitem rozcházeli nakonec domů všichni. Přestože jejich drak nevzlétl nejvýš a byli uběhaní a upachtění, strávili v pěkné podzimní přírodě příjemné a nakonec i docela zábavné odpoledne.

Tak zase za rok, a v hojnějším počtu, ano?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.