12 Říj

Jak dopadly komunální volby 2014 v Jablůnce

Rádi bychom poděkovali všem, kteří přišli v předešlých dnech k volbám a zejména těm, kteří v nás měli důvěru a cítí to stejně jako my. Vnímáme to jako velký závazek a budeme se snažit fungovat svědomitě, s jasnými a průhlednými cíly.

Volební účast byla oproti minulému období (volby 2010) nižší o cca. 2%.

Rádi bychom znovu připomněli, že Jablůnka ŽIJE! je svobodné uskupení občanů (spolek), který chce mít Jablůnku jako vzkvétající a řádně fungující obec. Každý je u nás vítán a může přiložit ruku k dílu.

V zastupitelstvu obce Jablůnka jsme získali 4 mandáty z 11:

 • Mgr. Luděk Drlík (479 hl.)
 • Mgr. Hana Zálešáková (314 hl.)
 • Bc. Petr Brinček (306 hl.)
 • Mgr. Martin Tomešek, DiS. (258 hl.)

Trocha statistiky z Českého statistického úřadu:

Podrobné výsledky: www.volby.cz – naše sdružení dostalo v Jablůnce největší podíl hlasů – 2986 hl. (32,65%)

Jablůnka ŽIJE!, pojďte do toho s námi.

3 thoughts on “Jak dopadly komunální volby 2014 v Jablůnce

 1. Povolební mudrování strýca Matúška
  Vtipný ogar Brinčeků je zvědavý co na to Jan Tleskač, alias strýc Matúšek. Tož to mně nedá, abych neodpověděl. Sluší sa pogratulovať vítězom, tož tak aj tady činím. Ne že by mňa to vítěztvo nejak zvlášť těšilo, ale je to tak. Včil su zvědavý na to povolební vyjednávaní, ze kterého už prosakujú sem tam nejaké zprávy.
  Tož včil ťa mosím trochu informovať, jak temu rozumí strýc Matúškú. Ty tvoje hlasy o kerých vypisuješ na iných stránkách představujú na jedného voliča 9,88 hlasú. A to je dla statistického úřada. Rozdíl tych dvuch nejúspěšnějších spolkú představuje u zvolených zastupitelú 26 fiktívných hlasú. To je v přepočtu na voličú Jablůnky necelé 3 obyvatele. Tož to je rozdíl velice malý, ale je. V občanoch je to asi 302 občanú, keří vás volili, 285 občanú volilo súčasného starostu, 214 volilo sociální demokraty, 118 hasiče a 53 Svobodné, keří sa nedostali. To enem na vysvětlenú, protože vím, že máš s počtama trochu problémy.
  A včil k tej situaciji:
  Dědina je ostro rozdělená a šeckým vám v tej předvolební vřavě šlo o spoluprácu a občana. Tož včil kerého? Teho v tej 1.skupině, či v tej 2. skupině? a co s tým v tej 3. a 4.skupině? A co s tyma dalšíma co volily jinak nebo nevolili vúbec? Esli sa tady udělá nejaká natruc koalicija jedným proti druhým, bude to naprosto špatně. To nejsú celostátní volby. A je jedno gdo sa domluví, esli to bude 6:5 nebo 5:6. Tak aj tak, je to špatné. Šeci měli plnú hubu občana, tož sa zkúste aj ve prospěch teho občana domluviť. Sednite ke stolu a rozeberte situaciju ze šeckýma zvolenýma zastupitelama a nevyjednávajte tajno negde po sklepoch, jak ty druhé napálíte. Protože esli bude starostu dělať negdo, gdo sa protáh z posledního místa, tož to je veru na ostudu a nemože byť braný vážno. Gdyž negdo chce v dědině kandidovať, mosí byť aj připravený vzíť teho starostu v případě, že mu dajú občani hlasy. To byste si šeci dělali z huby řiť a mosí sa to vymstiť aj strýcovi Drlíkovém, protože mu moselo byť jasné, že taková situácija može vzniknúť. Nabídněte místostarostu druhým v pořadí, rozdělte múdro prácu pro šecky a začnite spolupracovať na dobrém životě v dědině. Šak ty programové cíle nejsú vúbec rozdílné. Rozdílní sú enem lidé, co jich budú chtěť realizovať. Zamyslete sa aspoň na chvíľu, jak sa vám bude seděť v zastupitelstvu, gde bude 11 lebaní hledať domluvu nebo sa bude ždúrať 5 baranú proti
  6-ti baranom. To nejsú koryta, to má byť služba občanom.Ti zastupitelé budú takej chodiť dom po tej dědině. To nejsú vrata sněmovně, gde sa šeci rozutěkajú po českých a moravských kútoch. Úkol starosty je dať tych 11 zvolených dohromady a potem dědinu. Protože už ten název „starosta“ je od teho, aby sa staral a ne búral a rozděloval. A včil po tych volbách by si to mjél každý uvědomiť gdo byl zvolený.

  • Z naseho povolebniho vyjednavani nemohlo prosaknout nic, protoze jsme se po volbach potkali az dnes v 6 vecer. Domluvy probihaji rozhodne ve prospech Jablunky, mimo sklepni prostory. Starostu predpokladam nebude delat nikdo z posledniho mista, ale jak jsme psali v komentarich, na facebooku, apod. Podporime toho, koho chteji volici. Proto jsme nikdy nepredstavovali zadneho lidra. Jestli se tak rozhodnou i zastupitele jinych stran netusim, ale podle principu demokracie by meli. Brzy se ale dozvime jake principy jsou ty hlavni.
   Programy jsou podobne, zanedlouho je tu naskenuju. Jinak souhlasim. Meli bychom byt jednotni. Celkove myslim, ze vime co delat.

 2. .
  Dobrý den!

  Děkujeme všem především za podporu a rovněž i za upřímné gratulace!

  V rámci povolebních jednání usilujeme s nejlepším vědomím a svědomím o to, aby výsledek byl přínosný pro blaho obce, totiž občanů Jablůnky; tj. abychom ve vzájemné spolupráci plnili volební program.

  S pozdravem všem podporovatelům a lidem dobré vůle! M. Tomešek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.