28 Led

Rekonstrukce tělocvičny v pohybu

Na základě sílícího tlaku veřejnosti a v souběhu s vyvolaným dotačním titulem, který umožňuje rekonstrukci sportovních zařízení, tělocvičen apod., bylo vyvoláno jednání mezi zástupci TJ Spartak Jablůnka a OÚ Jablůnka o nutnosti opravy naší tělocvičny. Jak všichni víte, tělocvična je ve stavu, kdy se v ní sice cvičit dá, nicméně prostředí je spíše nevábné, než aby lákalo širokou veřejnost k pohybovým aktivitám, ke kterým je primárně určena. Tělocvična je také jediným místem, kde se dají pořádat kulturní akce většího rozsahu. To bylo zejména v posledních letech značně ztíženo provozováním kontroverzní ubytovny, která však byla zdrojem nejvýznamnějšího příjmu, díky kterému se tělocvičnu podařilo udržet v provozu až do nynějška.

telocvicna_01tělocvična v Jablůnce

Obecní zastupitelstvo 21.1.2015 schválilo spoluúčast na dotaci ve výši 3,5mil. z celkové částky 10 mil. korun s tím, že projekt bude platit společně Obec Jablůnka a TJ Spartak s podílem nákladů 50/50.

Dohoda mezi OÚ Jablůnka a TJ Spartak zahrnuje převedení tělocvičny do vlastnictví obce během tří let. Pozemky Sokolu má obec pronajaté ještě na dobu 9 let.

Projekt zpracovala firma HB Real oslovená TJ Spartak a to zejména z důvodu krátké doby na jeho vyřízení (odevzdávat se má 31.1.2015) a vysoké úspěšnosti této firmy při získávání dotací.

Rekonstrukcí tělocvičny se Jablůnka dočká modernizované budovy pro sport, ale i pro kulturu. Jelikož společně s rekonstrukcí zanikne ubytovna, která byla významným zdrojem příjmů důležitých pro provoz, budeme muset společně vymyslet projekt, ze kterého se bude dařit tělocvičnu alespoň částečně financovat – úkol to není lehký. Je velmi pravděpodobné, že jenom pronájmy za sporty tělocvičnu „neuživí“, alespoň v okolí se to nikomu nepovedlo. Některé možnosti nastínila ing. Studenská z MAS Střední Vsetínsko, z.s.

Přiložené dokumenty:

Navrh cen na rekonstrukci telocvicny

Investiční záměr Tělocvična TJ Spartak Jablůnka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.