5 Srp

Jablůnka ŽIJE! – jak vznikala kandidátní listina

V diskusích pod články se často vyskytovala otázka: „Co pro Jablůnku udělali?; Proč kandidují?; Jste samí mladí …“. Níže si přečtěte glosu o tom, jak kandidátka do zastupitelstva vznikala a proč ten či onen kandidát. Není to nic nepochopitelného a z mého pohledu logický seznam osob. Zamyšlení a posouzení je na čitateli, potažmo voliči, zda-li je to myšlenka dobrá nebo špatná.

JablunkaZije-fotoJablůnka ŽIJE!
horní řada zleva: Jiří Bartoň, Luděk Drlík, Martin Tomešek, Petr Brinček, Helena Palátová
dolní řada zleva: Hana Zálešáková, Marcela Škrobánková, Ema Rousová, Denisa Žemlíková, Ilona Uhříková
chybí: Radim Koňařík a Silva Neumannová

Kandidáty bych rozdělil do skupin

Stejně tak jsme k tomu přistupovali při sestavování kandidátní listiny.

– Mgr. Luděk Drlík, Mgr. Hana Zálešáková, Marcela Škrobánková
Kdo jiný by měl více přispět k blahu našich dětí než ředitel školy, učitelka na základní škole a učitelka v mateřské školce? Znají přesně potřeby dětí a vědí nejlépe co jejich instituce potřebuje k tomu aby správně fungovala.
Neslibují zázraky, ale co obnáší školství v naší vesnici vědí opravdu nejlépe oni. Proč nechat o osudu školství rozhodovat někoho jiného, méně zainteresovaného?

– Mgr. Martin Tomešek, DiS. et DiS.
Nemalý počet občanů v naší vesnici se hlásí k evangelické církvi a i ti jimž je církev vzdálena, přesto stojí o zachovávání křesťanských hodnot (nekrást, nezabíjet…). Navázat společnou řeč s obecním zastupitestvem je tak pro Martina Tomeška – místního kazatele – zcela logickým krokem.

– Jiří Bartoň, Ing. Denisa Žemlíková
První jmenovaný je předsedou jablůneckého sdružení TJ Spartak. Druhá jmenovaná je členkou výboru TJ Spartak. TJ Spartak a od roku 2013 i oddíl kopané jsou jedinou veřejnou složkou v Jablůnce, které se zabývají sportem. Jelikož sdružení Jablůnka ŽIJE! chce sport podporovat, musí tak učinit přes tyto dvě organizace.

Pod článkem o tělocvičně jsme naráželi na kontroverzní témata diskuse, ale pisatelé si pravděpodobně neuvědomili, že ALTERNATIVA v současné době v Jablůnce NEEXISTUJE.

– Radim Koňařík
Radim pracuje již dlouhá léta v Jablůnce jako policista. Pasivně se účastní jednání obecního zastupitelstva, kde se probíraly přestupky proti pořádku, apod. Ve dnech kdy Jablůnka „bojuje s ubytovnami“ si opět nedokážu představit lepšího kandidáta, než člověka, který tyto problémy denně řeší.

– Mgr. Helena Palátová, Ilona Uhříková
Ilona hýří nápady kudy chodí. Spousty z nich se podařilo v Jablůnce již realizovat, další jsou v běhu nebo se připravují. Ilona je aktivní členkou více organizací, které se zabývají hlavně prací s dětmi. U Heleny Palátové nachází podporu a ochotu zapojit se do jejich nápadů.

– Mgr. Ema Rousová
Ekologie představuje taky jeden z problémů dneška, i když si to spousta lidí nepřipouští. Ema Rousová stála za peticí, která mimo jiné přispěla k zákazu těžby břidličného plynu v Jablůnce. Mimo Radka Potočného neznám v Jablůnce více ekologicky smýšlejícího člověka.

– Bc. Petr Brinček
Zvedat ego si v tomto článku rozhodně nechystám. Myslím, že našemu sdružení Jablůnka ŽIJE!  můžu pomoci hlavně v tématech financování neziskového sektoru a to zejména díky dlouholeté aktivitě v neziskovkách, které žijí především z dotací a grantů.

Silvie Neumannová
Jako zástupce
podnikatelského sektoru a aktivní matka je Silva člověkem na svém místě. Vždy ochotně vyšla vstříct těm co to potřebovali, ať už se týká akcí ve školce nebo akcí, které se pro děti pořádaly.

Můžeme společně nadávat, můžeme pomlouvat, můžeme pochybovat, ale taky můžeme spojit síly, oprostit se od politických bojů a ptát se lidí co jim chybí k lepšímu životu a otevírat cesty k obecnému blahu.
Neslibujeme nemožné.

Nabízíme alternativu k tomu co je nyní!

6 thoughts on “Jablůnka ŽIJE! – jak vznikala kandidátní listina

 1. Strýc Matúšek nepomlúvá, strýc enem konstatuje názory, jaké sú v dědině, aj ty svoje. Politika, to je věčná diskusija a može byť k temu aj trochu srandy. Život je krátký neberme to příliž vážno. Sa mně tak zdá, že ani toť tito kandidáti by to neměli tak brať. Šak sa na tej fotce pěkně smějú. Tož nemeškajme a poďme na to. Už mňa prsty svrbijá.
  Ogar Brinčekú ich rozdělil do skupin, tož to tak aj nechajme.
  První úderné družstvo:
  Mgr. Luděk Drlík, Mgr. Hana Zálešáková, Marcela Škrobánková
  Tady sa hneď začalo s největším kalibrem Drlíkem. Neslibujú prej zázraky. Školu majú pěknú, pro děcka udělali moc. Tam je viděť práca, ale enem u teho jednoho. Od ostatních sem neslyšel ani vlastný názor tady na tých stránkách.
  Druhé družstvo:
  Bc. Martin Tomešek, Dis. et Dis.
  Tady nevím ani co ty tituly znamenajú za tým ménem, tož jak mám pochopiť co bude farář dělať v zastupitelstvu. Ten by měl posilovať ducha a né šarvátky v zastupitelstvu. Předchúdca farář Miroslav Janeba, to byl jiný kanón. Teho uznávali šeci, aj ty co do teho kostela nechodili. Ale ten sa nepodřeboval tlačiť do zastupitelstva, protože měl autoritu velikú aj bez teho.
  Třetí družstvo:
  Jiří Bartoň , Ing. Denisa Žemlíková
  Tady není co dodať. Hospdaření Spartaka jim vystavuje vysvědčéní. V názoroch dědiny sa to aj projévilo. Jasná červená karta a gdyž neco uděláte v tych dalších čyřech rokoch, zkúste to znova.
  Než taká alternativa, tož radši žádná, ať máme aspoň co rozdělovat tym ostatní spolkom v dědině po následujúci roky.
  čtvrté družstvo:
  To už sa ztenčilo do jednoho, kerý má snaď bojovat s tyma ubytovnama? Tož by bylo dobré, gdyby nám tady řekl jak? Gdyž do včišku to nevědel.
  páté družstvo:
  Mgr. Helena Palátová, Ilona Uhříková
  Jedna vymýšlá a druhá sa zapojuje. Hřiště je pěkné aj s lavičkama. Ty ostaní nápady neznám a nevím, esli by sa z nich Jablůnčanom nezatočila hlava aj s krkem?
  šesté družstvo:
  Mgr. Ema Rousová
  zasej sa nám zténčilo do jednej osoby bojujúcí za přírodu. Stála za peticijú, hmm tož to sa umím takej negde postaviť. Hlavně gdyž je to za a né před, protože tam vjacej fúká. A na ochranu tu přeca máme teho Potočného. Ten má v tem zkušenosti větší.
  sedmé družstvo:
  Petr Brinček
  Dobrý ogar s dobrýma myšlenkama. Ten by mohl zastúpiť celé toto združéní, šak to stejně píše šecko sám. Akorát u tych grantú, gdybys nezapomínal, že sú to pořád jedny peníze, keré sa mosijá vydělať, ať už jim říkáš české nebo evropské.
  osmé družstvo:
  Silvie Neumanová
  Tož cérka pěkná, omladiť by to mohla, ale nevšimnul sem si že je zástupca podnikatelského sektora. On sa k ní negdo z tých podnikatelú a živnostníkú v dědině vyjadřovál? Nebo ste to tam enem napsali, jak v tem filmu, myslím Hoří má panenko : „Já su tady za okres.“
  A jinak přeju dobrú chuť k obědu.

 2. Stýcu Matúškú … by mne zajímalo, koho ve finále budete volit Vy? 🙂
  Dle mne je dobře, že se do „obecního zastupitelstva“ hlásí i někdo jiný … ať se to trochu provětrá. Hodně lidí pomlouvá (i tu obec) , kdo, kde, co, za kolik … ale aby konali, to NE!!! Není dobré si jen stěžovat a nic nedělat (to myslím obecně). Každopádně je to předvolební boj a to k VOLBÁM patří. A je jasné, že se vytahuje na každého jen špína, to jsme české povahy !
  Já přeji občanům Jablůnky … dobrou volbu, aby vyhrál ten nejlepší 😉

  • Není to jen českou povahou. Stejnou situaci znám např. i z Rakouska. Ono všeobecně lidi kritizují, ale nechválí. Na druhou stranu. Z kritiky si člověk něco vezme a může se poučit. Z věty „děláte to dobře“ si asi nevezmu nic.
   Jinak ale souhlasím. Myslím, že kdyby byla na obecních stránkách diskuse, dopadla by stejně.
   Kandidáty není lehké vybrat. Zhruba polovinu lidí v Jablůnce volby vůbec nezajímají. Nechodí volit a ani nechtějí kandidovat nebo jinak přispět (nemyslím finance). Děti jim rostou jak dřevo v lese a než se nadějí je tu smrt. No a pak přijde farář – náš kandidát 🙂 , zazvoní a pohádky je konec. Proč si to teda za tu krátkou dobu neudělat lepší?

   • Súhlasím ogare Brinčekú, udělajme si ten život lepší a aj sa přitem trochu zasmějme. Ale možná budeš překvapený. Myslím, že v Jablůnce, na volby do obecního zastupitelstva, chodí vjacej ľudí než tych 50%.

  • Keho budu voliť, milá Aleno, to opravdu v tejto chvíli eště nevím. Takej sem neviděl eště žádnú kadidátku, okrem toť tej, do kterej vrcu. O pomluvách tu ale není řeči. Enem sem sa ptál, co mně není jasné a gde to cosi neštimuje. Též přeju jablůnčanom co nejlepšú volbu, ať by to byl kerýkoliv s tých kandidátú. Zvolíme si keho si zaslúžíme.
   Tož vám eště pekný deň

 3. No estli tým strécem Matúškú není nakonec sám velký Petr, co bydlí nad hřbitovem. Šak mňa dobře zná. Že jo Petře!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.